بی‌توجهی به انقلاب فرهنگی عامل اصلی مشکلات موجود در تمامی ارکان نظام است

اندازه فونت :
۱۳۹۷/۰۵/۱۳

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید رضی موسوی شکوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خوی، با اشاره به مشکلات مراکز آموزش عالی اظهار داشت: عمل نکردن به دستور رهبر کبیر انقلاب در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی مبنی بر ضرورت انقلاب فرهنگی عامل اصلی مشکلات موجود در تمامی ارکان نظام است.

وی افزود: ساختار تمامی مجموعه‌های حکومتی به‌ویژه دانشگاه‌ها و آموزش عالی بر مبنای حکومت‌های قبلی بوده بنابراین تحول در این زمینه ضرورت اجتناب‌ناپذیر است که متأسفانه در این مورد کوتاهی شد.

امام‌جمعه خوی بیان کرد: مهاجرت اساتید فاضل به استان‌های دیگر، افت کیفیت تحصیل در نوع دانشگاه‌ها ، عدم تناسب لازم میان رشته‌ها و نیازهای موجود جامعه، پایین بودن انگیزه تحصیل در دانشجویان، عدم رعایت عدالت در تقسیم نوع امکانات آموزشی در مرکز استان، نارضایتی نوع اساتید و دانشجویان از مدیریت‌ها، ضعف‌های متعدد در مهارت‌آموزی در رشته‌های فنی و جذب اساتید فاضل شهرستان‌ها به مرکز استان از جمله مشکلات آموزش عالی در استان است.

وی تصریح کرد: اکنون متجاوز از ۱۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه‌های استان تحصیل می‌کنند و چندین برابر آن تعداد در مراکز مدیریتی استان مشغول هستند و این در حالی است که آذربایجان‌غربی در نوع شاخص‌های توسعه عقب‌مانده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شکوری گفت: یکی از علل این ضعف، مدرک‌گرایی در تحصیل بوده و مشکلات پیچیده در بخش‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، قضایی و مدیریتی تنها به‌وسیله دانش قابل‌حل است .

سوال خود را مطرح کنید :