حساسیت ها در مورد مصوبه اخیر مجلس بسیار ارزشمند است

اندازه فونت :
۱۳۹۷/۰۷/۲۰

۱-تقوا و صله ارحام عامل گشایش روزی و طول عمر است

حجت الاسلام شکوری در خطبه اول نماز جمعه این هفته با توصیه نماز گزاران به رعایت تقوا اظهار داشت بر اساس مفاد روایات رعایت کردن معیار های تقوا در زندگی موجب طول عمر است. به طوری که رسول خدا می فرماید: مَنْ سَرَّهُ أَنْ یُنْسَأَ لَهُ فِی عُمُرِهِ وَ یُوَسَّعَ لَهُ فِــی رِزْقِـهِ فَلْیَتَّـقِ اللَّهَ وَ لْیـَصِلْ رَحِـمَهُ( هر کس دوست دارد که عمرش طولانی و روزی اش زیـاد شود تـقوای الهـی پیشه کند و صله رحم نـماید)

۲- با ویژگیهای برجسته شیعیان اهل بیت(ع) آشنا شویم

خطیب جمعه در بخش دوم خطبه به تبیین ویژگی های شیعیان اهل بیت پرداخت و در ادامه با استناد به روایات اظهار داشت: بخشش در راه ولایت دوستی و محبت اهل بیت و یکدیگر ، دیدار با همدیگر جهت احیای ولایت ، اسراف نکردن ، برکت بودن بر همسایگان و خوش رفتاری در برخورد ها، استقامت و پایداری در میدان های عبادت ، مبارزه با دشمنان در برابر گناه و آلودگی از جمله ی این ویژگی ها می باشند.

۳-قیام زید شهید علیه امویان مورد تایید ائمه(ع) بود

حجت الاسلام شکوری با اشاره به دوم صفر روز شهادت زید بن علی اظهار داشت: زید بن علی بن الحسین(ع) شخصی عالم و دانشمند و فقیه و از بزرگان اهل بین (ع) بودکه به خونخواهی شهدای کربلا علیه امویان قیام کرد و حدود ۴ الی ۱۵ هزار نفردر کوفه از وی تبعیت کردند. در نهایت روز دوم صفر سال ۱۲۱ق به شهادت رسید. پیروان مذهب زیدیه از فرقه های شیعه او را امام می دانند.

روایات بسیاری در مورد زید بن علی وارد شده که ازمجموع آنها بدست می آید که قیام او مورد تأیید و حمایت ائمه (ع) بوده است. امام باقر(ع) و امام صادق (ع) یاران خود و دیگران را بـه اجابت و کـمک نمـودن زیـد تـشویق مـی فرمودنـد.

۴-دانش و قدرت معنوی ائمه(ع) از دیدگاه امام باقر(ع)

حجت الاسلام شکوری در ادامه خطبه دوم با اشاره به سوم صفر فرخنده میلاد امام باقر علیه السلام بنا به روایتی اظهار داشت: ابوبصیر(نابینا) میگوید: بر امام باقر(ع) وارد شده و گفتم:

شما وارثان رسول خـدا(ص) هـستید؟فرمود : آری

گفتم: رسول خدا (ص) نیز وارث پیامبران بـود و آنـچه مـی دانـستند مـی دانـست؟فرمود : آری

گفتم: پس شما می توانید مردگان را زنده کنید و کور مادرزاد را و پیسی را شفا دهید؟قالَ: نَعَمْ بِإذْنِ اللهِ

سپس فرمود: نزدیک من بیا . نزدیک آن حضرت رفتم دست بر صورت و چشمان من کشید. خورشید و زمین و خانه ها و هرچیزی را که در شهر بود دیدم.سپس به من فرمود: آیا دوست داری در این حال بمانی و همانند توده مردم در روز قیامت با شما برخورد شود و یا اینکه به حالت اول یعنی نابینایی برگردی در حالی که بهشت در اختیار توست؟ در پاسخ گفتم می خواهم به حالت قبلی برگردم. آن بزرگوار دست به چشمان من کشید و به حالت اولیه برگشتم.

۵-اصول سیاست از دیدگاه امام حسن مجتبی(ع)

خطیب با اشاره به هفت صفر سالروز شهادت امام حسن مجتبی ع اظهار داشت: شخصی از امام مجتبی (ع) پرسید: نظر شما در مورد سیاست چیست؟

در پاسخ فرمود: رعایت کردن ۱-حقوق خداوند۲-وحقوق زندگان۳-وحقوق مردگان

سپس در مقام توضیح فرمود:

الف: حقوق خداوند عبارتند از:آنچه را از تو خواسته انجام بدهی،آنچه را که نهی فرموده ترک کنی

ب: حقوق زندگان عبارتند از:انجام دادن وظایف دینی نسبت به برادران دینی،درخدمت به مسلمانان کوتاهی نکنی

ج: حقوق مردگان عبارتند از:یادکردن از نیکی های آنان،چشم پوشی از بدیهای آنان

۶-جایگاه سلمان فارسی از دیدگاه اهل بیت(ع)

خطیب با اشاره به ۸ صفر روز رحلت صحابی بزرگ سلمان فارسی اظهار داشت امام صادق ع می فرماید: رسول خدا(ص)و امیرمؤمنان(ع)از دانش نهفته و پنهان خداشاملی را با سلمان در میان می گذاشتند که دیگران تاب آن را نداشتند.

۷-حساسیت ها در مورد مصوبه اخیر مجلس بسیار ارزشمند است

خطیب با شاره به اتفاقات های هفته اظهار داشت: در طول هفته جاری چند اتفاق داخلی،منطقه ای و بیـن الـمللی بازتـاب سیـاسی گـستـرده ای داشت که عبارتند از:

۱-تصویب لایحه مبارزه با تأمین مالی تروریسم در مجلس شورای اسلامی که توأم با حساسیت های گسترده نمایندگان و جریان های سیاسی کشور و حتی حوزویان بود که مراحل قانونی خود را طی می کند و این حساسیت ها قابل تقدیر است که مردم و جریان های سیاسی در جریان امور قرار می گیرند و این از برکات انقلاب اسلامی و زنده بودن آرمان های آن است.

۲-سربه نیست شدن خاشقچی فعال سیاسی عربستانی توسط حاکمان عربستان سعودی در کشور ترکیه به یکی از مباحث داغ جهانی تبدیل شده است و موجب رسوایی هرچه بیشتر حاکمان سعودی گشته است

۳-استعفای نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل(خانم نیکی هیلی) که دشمنی او با جمهوری اسلامی و حمایت از رژیم صهیونیستی معروف بود باز به یکی از اخبار داغ جهان تبدیل شد که حکایت از شکست سیاست خارجی دولت ترامپ دارد

خبرگزاری فارس

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان

سوال خود را مطرح کنید :